Welcome to Emakin Q&A, where you can ask questions and receive answers from other members of the community.

Categories

0 votes
65 views

Merhaba bir süreçte iki farklı başlangıç taskı tanımladım. Aynı süreç içinde bu iki taskın birinin belli gruba diğerinin başka bir gruba gözükmesini istiyorum. Mesela İK duyuru ve Genel Duyuru adında iki başlangıç taskı oluşturdum. Süreci Genel Duyuru ile başlatmak isteyen kişilerin İK duyuru taskını görmesini istemiyorum. Bu konuda fikri olan var mıdır ?

by Han Solo (1.1k points)

1 Answer

+1 vote
 
Best answer

Merhabalar;

Başlangıç adımlarının kullanıcıların karşısına çıkması sürecin yetki tanımlarıyla ilişkili. Dolayısıyla bahsettiğiniz gibi bir yapıyı kurgulamanız maalesef mümkün değil.
Alternatif olarak, farklı 1 süreç daha yapıp, o süreç üzerinden diğer süreç adımını çağırabilirsiniz. Böylece süreçlere de dilediğiniz şekilde yetkiler verip görünür/görünmezliğini sağlayabilirsiniz.

Aşağıdaki linkten faydalanabilirsiniz.
http://wiki.emakin.com/display/EMK/WorkItem.Initiate

(Initiate By Task Name örneği işinizi görecektir.)

by Luke Skywalker (4.2k points)
selected by

Merhaba söylediğinizi yapmayı düşündüm ama iki ayrı rapor hazırlamak zorunda kalıyorum. O yüzden aynı süreç içinde olmasını istemiştim. Bu arada cevabınız için de teşekkür ederim.

Aslında ana sürecin hala tek olacak. Dolayısıyla raporunu o süreç üzerinden alabilirsin. Yeni yapacağın yardımcı süreçte sadece tek bir görev tanımlayıp, o görev sonrasında ana süreci çağırabilirsin. Hatta çağırırken de form verisinde gerekli alanları da doldurup göndermen mümkün.
Raporlama için sadece ana sürecini kullanırsın.

...