Welcome to Emakin Q&A, where you can ask questions and receive answers from other members of the community.

Categories

0 votes
54 views
by Boba Fett (400 points)

Tam olarak ne yapmak istediğini öğrenebilir miyiz? İş adımları, departmana, role, gruba veya kullanıcıya atanabildiği için direk "Atanan Kişi"'yi bulmaya çalışmak yerine başka bir yöntem düşünmek daha doğru olabilir.

bir süreçte, belli kişilere, bir taskın bir ay içerisinde kaç kere atandığını bulmak istiyorum.

aynı şekilde, admin tarafından tanımlanan bir gruba da , bir ay içerisinde bir taskın kaç kere atandığını bulmak istiyorum.

İş adımı atamalarını(rol hesaplamasını) nasıl yapıyorsunuz? Her zaman direk bir kişiye mi atama yapıyorsunuz yoksa departmana, role veya gruba mı atama yapılıyor=

Direk kişiye yapılan atamalar da var, rol-departman-gruba yapılan atamalar da var.

Rol, departman veya gruba yapılan atamalarda senin istediğin gibi "Atanan Kişi" ye direk ulaşman mümkün değil. Çünkü o atanan iş, pozisyonun (veya departman, grup) işi, kişinin kendi işi değil. Mesela, kişi işten ayrıldığında veya pozisyonu değiştiğinde o atanan işi artık göremez veya şirkette aynı pozisyonda başkası çalışmaya başladığında aynı işi o da görmeye başlar.
Direk kişiye yapılan atamalar için, atama yapılan kişi bilgisini form verisinde ayrı bir alana yazarak raporlama için kullanabilirsin.

Evet rol-departman-grup için böyle olmasını anlıyorum.

Fakat direkt kişiye yapılan atamalar için, "İş adımı Ara" taskı ile yapılan aramalarda, atanan kişi bilgisi, sizin dediğiniz form verisi yazımı yapılmadan da gösteriliyor.

"İş adımı ara" da, atanan kişi nasıl gösterilebiliyor bu durumda?

Please log in or register to answer this question.

...