Welcome to Emakin Q&A, where you can ask questions and receive answers from other members of the community.

Categories

0 votes
59 views
Merhaba,

Farklı rollerin, ayrı ayrı gerçekleştireceği alt akışlar oluşturmak istiyorum. Alt akış için yeni bir havuz oluşturdum rol scriptini nasıl yazabilirim? Bir de her rolün formun farklı bölümlerini görmesini sağlayabilir miyim?
by Han Solo (1.4k points)

1 Answer

0 votes
 
Best answer
Alt akış deneme modunda başarılı bir şekilde başladıysa bu akışın form datasına rol scripti üzerinden normal bir süreçte olduğu gibi erişebilirsiniz, yani alt akışın form datası içinde tanımlı bir rol varsa bu role'de erişebilirsiniz. Ancak burada dikkat edilmesi gereken alt akışlarda $Xml ifadesi ana formun kök nodundan değil alt akış için tanımlanan nodedan itibaren başlar. Süreci deneme modunda çalıştırdığınızda ana akışın ve diğer alt akışların form xmllerini görseniz de xpath ifadeleriniz bulunduğunuz alt akışın kendi node'ndan itibaren başlar. Eğer gerekliyse ".." xpath ifadesiyle ana akışın form datasına erişebilirsiniz.

Rolleri kaydettiğiniz data, form xmli dışında bir yerdeyse bunun için özel bir işlem yapmaız gerekmez, ilgili veriye eriştiğinizde rol atamasını da yapabilirsiniz.
by Han Solo (1.7k points)
selected by
...